Mobil Dünya

Samsung Galaxy Nexus Geliyor

Samsung Galaxy Nexus geliyorGoogle ve Samsung sonunda Dünyanın ilk yeni Android 4.0 (Dondurmalı Sandviç) işletim sistemi kullanan akıllı  telefonu Samsung Galaxy Nexus’u duyurdu.

Galaxy Nexus sadece 8.94 mm kalınlığında yuvarlak hatlara sahip ve arkası “Hyper skin” adı verilen kaymayı önleyen özel bir malzemeyle kaplı. 4.65 inch Super  AMOLED HD 1280 x 720 gibi etkileyici bir çözünürlüğe  sahip ekran, 1.2Ghz çift çekirdekli OMAP işlemci ve  bununla beraber 1 GB Ram ile 32GB / 16GB dahili bellek  paketleriyle donatılmış. Cihazın arkasında 1080P video çekebilen 5MB ve dahili LED flaşı bulunan kameranın sıfır deklanşör gecikmesi anında kareyi yakalamanıza olanak sağlıyor. Önyüzde ise video aramalar için 1.3MB kamera konuşlandırılmış.

Cihaz Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 3.0, LTE veya HSPA , +NFC Modülü, USB 2.0 ve 3.5mm kulaklık ile bağlantı kurabiliyor. Telefonda ivmeölçer, pusula, yakınlık sensörü ve hatta barometre gibi özellikler var. Tüm bunları 135.5×67.94×8.94 mm boyutlarında ve 135 gr ağırlığa ve 1750 mAh Li-on batarya ile sunuyor.

Android 4.0 işletim sistemi yeni bir arayüzle ile karşımıza çıkıyor , multi-tasking, yeni bildirim sistemi, yeniden tasarlanmış ve geliştirilmiş kamera arayüzü ve üstün bir web gezinme deneyimi sunuyor. Yeni eklenen People uygulaması ise Google+ ve facebook gibi sosyal paylaşımlara tek yerden ulaşım sağlıyor. Yüz tanıma sistemi le kilidi açılabilen Samsung Google Nexus NFC tabanlı sistemi ile telefonlar arası paylaşımı tek tıkla yapabiliyorsunuz.

Samsung Galaxy Nexus Kasım başında ABD , Avrupa ve Asya’da satışa sunuculacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir