Güzellik

Makyaj yapmanın sırları

Hepimiz neredeyse her gün makyaj yapıyoruz. Yalnız şunu bilmeliyiz ki bizi güzel yapan kullandığımız ürün ve markası değildir, doğru makyajdır. Peki, bunun sırları nelerdir? 🙂

Öncelikle temiz ve kuru cilt sağlanır.

Cildimize uygun krem uygulanır. Cildimizin nemli olması önemli bir unsurdur. Cildin hava almasını makyajın daha uzun süre kalmasını sağlar.

Fondöten, yüzümüze pürüzsüzlük sağlar üzerine fırçayla süreceğimiz pudra ise doğal görünmenin püf noktasıdır. Seçeceğimiz pudra ve fondötenin rengi önemlidir koyu seçtiğimizde sanki başımızın bize ait olmadığını gösteren bir görünüş sergiler, çok açık olduğunda ise gören bizi hastalanmış sanabilirler. Bu yüzden mümkün olduğunca ten rengimize uygun rengi seçmeliyiz.

Göz makyajı ile devam etmeliyiz göz kapağı ve çevresine tenimizden biraz açık ton pudra sürebiliriz, bu gözümüzü vurgulayacaktır. Gözün içine çekilen kalem gözleri küçük gösterirken, göz kapağına çekilen kalem ise daha çekici gösterecektir. Eğer far kullanacaksanız iç taraflara daha açık renk dış kısımlarına ise bir koyu tonu tercih edilebilir yada birbirine zıt renkler geçişi güzel yapıldığında harika duracaktır. Giydiğimiz kıyafetle farın renginin uyması önemlidir. Rimel kullanmadan önce kirpiklerimize pudra sürdüğümüzde daha dolgun görünecektir. Şayet göz altı torbası ve kırışıklıkları varsa gölgeli makyajdan kaçının.

doğru makyaj sırları

Dudaklarınız ince ise sürdüğünüz rujun bir ton açık kalemini kullanarak çerçeve yapabilirsiniz. Koyu çerçeveler dudağınızı daha ince gösterir. İnce dudaklara sahip olanlar açık renkli rujları kullandıklarında daha dolgun görünür.

Elmacık kemiklerimizin belli olmasını istiyorsak yüzümüzün şekline göre allık sürmeliyiz.  Aşırısı yapay gösterir fırça ile sürülmesini tavsiye ederim. Uzun yüze sahip olanlar elmacık kemiklerinin altına, kısa yüz şekline sahip olanlar ise şakaklarına doğru sürmeliler. Geniş ve dolgun yanaklara sahip olanlar ise kahve rengi tonlardan kaçınmalı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir