Astroloji

Koç burcu ve özellikleri

Koç Burcunun Güçlü Yönleri:

– Bağımsız
– Cömert
– İyimser
– Hevesli
– Cesur

Koç Burcunun Zayıf Yönleri:

– Huysuz
– Asabi
– Bencil
– Düşüncesiz
– Sabırsız

Koç Burcu ve Bağımsızlık:

Koç Burcu karakterleri bağımsızdır. Burçların ilki olarak, dışa dönük ve girişkendirler, çoğunlukla liderlik yaparlar. Neşeli ve çekici kişilikleri çoğu zaman diğerlerinin aklını kendilerini takip etmeleri için çeler; çünkü Koç kişilikleri diğerlerinin yaşamına heyecan katar.

Koç Burcu ve Arkadaşlık:

Koç Burçları iyi arkadaşlardır, ilgi ve cömertlikle her zaman arkadaşlarını gözetirler ve doğal iyimserlikleri ile arkadaşları ne zaman ayağa kalkmaya ve cesaretlenmeye ihtiyaç duysa onları güçlendirirler. Koçlar herhangi bir zorlukla karşılaşırsa biraz çocuklaşırlar, saldırgan doğaları ile karşılık verirler ve sinirli yapıları ile bilindikleri için yollarına çıkmamak en iyisidir.

Koç Burcu ve İş:

Koç Burçları eylemcidirler. Eğer önlerine bir iş fikri gelirse onu gerçekleştirmek için hemen harekete geçerler. Koçlar riskli iş yapmaktan çok, hayallerinin ve hedeflerinin peşinden giderler. Bununla birlikte başarı hemen gelmezse, ilgilerini kaybetme ve kolayca pes etme eğiliminde olurlar. Koçların başladıkları işi bitirmeme gibi kötü bir şöhretleri vardır. Bunun nedeni sıkıntıya dayanamamaları ve sabırsızlıklarıdır. İş planlarındaki heyecan kaybolduysa, gider bu heyecanı başka bir yerde ararlar.

Koç Burcu Mizacı:

Koç Burcunun anahtar kelimesi bağımsızlıktır, onlar başkalarından emir almayı sevmezler ve kendi istediklerini yapmaktan keyif alırlar. Başkalarından emir aldıklarında çocuklaşabilir ya da huysuzlaşabilirler. Yapılan yorumlar yüzünden kolayca darılabilirler. Bencildirler ve kendilerini olayların merkezine koyabilirler. Eğer diğerlerinin duygularına aldırış etmezlerse, diğerleri tarafından kolayca gözden çıkarılır ve rahatsız edilirler. Koçlar kendileri için avantaj gibi görünen durumlarda olaylar istedikleri gibi gelişsin diye yalan söylerler. Ancak bir yalancı değildirler ve insanlar genellikle onların içlerini görebilirler.

Koç Burcunun Derinlikleri:

Güçlü ve bağımsız yapılarının altında güvensizlik yatıyor olabilir. Bunun nedeni aşırı olan başarı dürtüsüdür. Koçlar kendi üzerlerine çok fazla yük bindirirler, doğal iyimserlikleri ve hevesli olmaları bu sorunun üstesinden gelir ve belki de içlerindeki güvensizlik diğer kişiler tarafından fark edilmeyebilir; ancak bu durum kendilerinden şüphe etmelerine neden olur.

Kısaca Koç Burcu:
Koç Burcu burçların ilkidir. Koç, benliğin burcudur. Bu burçta doğan insanlar kendi kişiliklerini diğerlerine güçlü bir şekilde yansıtırlar ve çok fazla kendine odaklı olabilirler. Dış dünyaya dönük olma eğilimindedirler ve diğerlerinde heyecan verici, canlı ve konuşkan oldukları izlenimi bırakırlar. Koçlar macera dolu bir yaşam sürdürme eğilimindedirler ve doğal, kendine güvenen liderler olduklarından ilginin merkezi olmayı severler. Koçlar hedefleri konusunda heveslidirler ve kovalamaca heyecanından keyif alırlar, “bir şeyin peşinde koşmak onu elde etmekten her zaman çok daha iyidir” sözü bunu özetlemenin iyi yoludur. Koçlar çok düşüncesizdirler; bir davranışta bulunmadan veya konuşmadan önce genellikle düşünmezler. Sıklıkla akıllarına gelen ilk şeyi söylerler ve çoğu zaman, sonrasında pişman olurlar.

Bir Koç Burcu Kadını ile Birlikte Olmak Nasıldır:

Bir Koç Burcu kadını ile birlikte olmak hiçbir zaman heyecandan yoksun değildir. Sıcakkanlı ve etkileyicidir, o yüzden bu baskıyla başa çıkabilecek durumda olsanız iyi olur. Koç kadınları; kendi kendine yeten, yapışkan ve muhtaç olmayan, bağımsız ve içten hareketlerde bulunan kadınlardan hoşlanan kişiler için uygundur. Bir Koç Burcu kadını özgürlüğe gereksinim duyar. Bu kadına göre ilişkinin en güzel kısmı başlangıcıdır, devamında kıvılcım hala vardır ve ona ait olmanız için sizi yakalamaya çalışır. Mutluluğu uzun süreli bir ilişkide bulacaktır; çünkü eşiyle her şeyi paylaşmaktan keyif alır. Sadece romantik bir eşe değil, iyi bir arkadaşa da sahip olacaktır. Aşka ve tutkuya büyük bir ihtiyacı vardır; ancak bir erkeğin ilişkide lider olmasına asla izin vermez, eşini kendisiyle eşit olarak görür. Koç kadınları baskın erkeklere uygun değildirler. Size karşı sadık olacaktır ama karşılık olarak aynı şeyi bekler. Kıskanç olabilir; çünkü tüm dikkatini kendisine verecek bir erkek ister, “ya hep ya hiç”, bu yüzden kıskançlığı onun sahip olma arzusuna kök salmıştır, eşinin gözünde her şeyden önemli olmalıdır. Eşini her zaman cesaretlendireceği ve güçlendireceği için, umutsuzluğa düştüğünüz ve muhtaç olduğunuz anlarda bir Koç kadını ile birlikte olmak harikadır, her zaman sizin yanınızdadır. Bu mutlu sona sahip olabilmek için, takdir edildiğini ve sevildiğini hissetmeye ihtiyacı vardır.

Bir Koç Burcu Erkeği ile Birlikte Olmak Nasıldır:

Bir Koç Burcu erkeği büyük bir macera arzusuna sahiptir, bu yüzden Koç erkeği ile bir ilişki yaşamak istiyorsanız, yüksek tempolu bir maceraya, yeniliğe ve heyecana hazırlıklı olun. İlişkiler de dâhil olmak üzere yeni şeyler denemeye isteklidirler. Bu, Koç erkeğinin sadece heyecanlı ve kısa ömürlü ilişkiler yaşamayı tercih ettiği anlamına gelmez; ancak kanı genelde bu yöndedir. Eğer erkeğin liderliği üstlenmesinden keyif alan ve onun ihtişamından zevk alan bir kadınsanız etrafınızda dolaşabilir. Zorlanmaktan keyif alır, bu yüzden ona mücadele vaat eden bir kadın olabilirseniz, ‘elde edilmesi zor’u oynamak gibi, etrafınızda daha uzun süre dolaşabilir. Aklınızda olsun, bu adam kovalamaca heyecanı ile doludur. Öyle olmasa da, onu önemsemiyormuş gibi davranın. Sizin ona sırılsıklam âşık olmanıza ihtiyaç duyar. Masum ama elde edilmesi zor görünün, onun tüm kontrolü elinizde olacaktır. Asla Koç erkeğini istismar etmeyin; çünkü asabiyeti çok büyük bir öfkeye dönüşür ve terk eder, asla geri dönüp bakmaz.

Koç Burcu Nasıl Etkilenir:

Bırakın Koçlar onlara hayran olduğunuzu düşünsünler, hayranlık ve takipçiler onları geliştirir. Bırakın onların yaşama coşkularını sevdiğinizi ve onları çekici bulduğunuzu düşünsünler, tüm burçlar içinde iltifatı en çok sevenler onlardır. Fiziksel ve zihinsel olarak övün onları, zihinsel sohbetler yapın onlarla, bunu severler ve canlı bir tartışma ya da dostça bir çekişme ile bağlayın onları. Meydan okumayı, iyi etkileri ve zekice konuşmaları severler. Onlardan tavsiye isteyin, onlara saygı gösterdiğinizi bilsinler. Unutmayın, Koç Burcu burçların ilki, en ileriye dönük ve en bağımsız olanıdır, onlar hayranları severler. Kolay inanan biri olmayın, fikirlerinizi kendinize saklamayın; çünkü söyledikleri her şeyi kabul ederseniz çabucak sıkılacaklardır. Ancak onları kontrol etme girişiminde bulunmayın, emir almayı sevmezler. Çok becerikli insanlardır; bu yüzden onların planlarına uyduğunuzda, iyi vakit geçireceğinizden emin olabilirsiniz. Eğer bir şey yapma konusunda bir önerileri olursa, kendinizi olayların akışına bırakın, olan biteni kontrol etmeyi severler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir