Kişisel Gelişim

Kısa sürede daha çekici olmanın 9 doğal yolu

Kısa sürede daha çekici olmanın 9 doğal yolu

Çekici olmak eğlencelidir. Eğer çoğu insan gibi çekici olmanın ardındaki nedenin fiziksel özellikler olduğunu düşünen gruptaysanız ve bu düşünceye inanıyorsanız yanılıyorsunuz.

Fiziksel görünüşünüz, algılanışınızı önemli ölçüde etkilerken, düşünceleriniz ve kendinizi sunum şekliniz, çekici olmak için gerekli olan baskın gücü yaratır veya yok eder. Gerçek şu ki, çekici olmak için en etkileyici giyim tarzına sahip olmanıza gerek yoktur. Karşı konulamayacak kadar çekici olmak için çok popüler olan bir diyet yapmanız da gerekmez. Doğru bir düşünce yapısı ile içinizdeki doğal güzelliği açığa çıkarabilirsiniz. Nasıl mı?

 • Kendiniz Olun
  Pek çok insan sahte kimlikler kullanarak gerçek benliğini gizlemeye çalışır. Bu şekilde davrandığınızda sadece doğuştan gelen özelliklerinizi gölgelemekle kalmaz, bir sahtelik hissi de yayarsınız. Sahtelik ise kesinlikle çekici bir unsur değildir.Hatalarınızı saklamanız ya da onlar yokmuş gibi davranmanız için hiçbir sebep yok. Kendi değerlerinizle barışık olun, kimse sizden mükemmel olmanızı beklemiyor.Kendisine karşı dürüst olan kişiler doğal olarak daha çekici olurlar. Hiçbir zaman yetersiz olmaktan korkmayın. ‘Kendiniz Olmak’, kişiliğinizi olduğu gibi kabul etmek ve bunun sonucu olarak kendini sevmektir. Sadece kendinizi sevdiğiniz zaman başkalarını sevmeye başlayabilirsiniz. Hiçbir şey sevgiden daha cezbedici değildir.
 • Amaçlı Konuşun
  Seçtiği kelimelerin ardında bir amaç olan kişiler çekici olurlar. Sadece konuşmuş olmak için konuşmaktan kaçının. Ne dediğinizi bilerek konuşun. Haz odaklı egonuzun yerine ruhunuzun konuşmasına izin verin.Bir keresinde Abraham Lincoln, “Konuşmamak ve aptal sanılmak, konuşup da aptal olduğunuza ilişkin tüm şüpheleri ortadan kaldırmanızdan daha iyidir.” demiştir.
 • Dinleyin
  Sabit fikirliliğin hızla arttığı dünyada kendini vererek dinleme vasfı büyük ölçüde azaldı, bu nedenle dinlemeyi öğrenmek zorunluluk haline geldi. Konuştuğunuz zaman gerçekten konuşun, dinlerken de gerçekten dinleyen. Tahmin yürütmeye son verin ve açık yüreklilikle anlatılana odaklanın. Bir duvara konuşmak hiç çekici değildir.Gerçekten dinlemeyi yeterince önemseyen insanlarda ayrı bir çekicilik vardır.
 • Gülümseyin
  Gülümsediğiniz zaman varoluşunuzun tüm iç güzelliğini etrafınızdakilere iletirsiniz. Gülmek, abartılması mümkün olsa da, her zaman olumlu etki yaratır. Mizah anlayışı, insanlara cazip gelir. Kimse huysuzları sevmez.
 • Tebessüm Edin
  Tebessüm, gülümsemekle birleştirildiğinde, çekici olmayı sağlayan en basit yöntemlerden biridir. Tebessüm ettiğinizde, kendinizi çevrenizdeki her şeyle iletişime geçmeye açarsınız. En başarılı insanların, sık sık tebessüm eden insanlar olduğunu biliyor muydunuz?
 • Yakınmayın
  Eğer toplumun büyük çoğunluğu gibiyseniz, sizin düşüncelerinizin ve konuşmalarınızın büyük bir kısmı da yakınma içeriyor demektir. Bu çok keyif kaçırıcıdır. Yakınmamak için elinizden geleni yapın. Yakınan insanlar, yakınılacak daha fazla durumu da kendilerine çekerler. Oysa her anı, evrenin bir hediyesi olarak görüp kabul edebilirler. Hem sızlanmayı tercih edip hem de ışık saçmayı beklemeyin.
 • Çekici Olduğunuzu Hissedin
  Çekici olduğunuzu hissetmezken çekici olmayı nasıl bekleyebilirsiniz? Her birimizin içinden doğal bir güzellik taşmaktadır. Kendinizi çekici hissettiğinizde etrafa çekicilik yayarsınız. Her ne kadar kendine güvenmek ve aşırı güvenmek karıştırılabilir olsa da siz her zaman ikincisinden uzak durun. Doğanız itibariyle çekici biri olduğunuza yürekten inandığınız zaman, etrafınızdakiler bunu geliştirmenize yardımcı olamasalar da sizinle aynı görüşte olurlar.
 • Açık Olun
  Kimse kapalı ve ulaşılamaz insanları sevmez. Esaslı ilişkiler yaratmak ve ortaya çıkan bağlantıları gözlemlemek için açık olun. İnsanlar sık sık birileri için çok değerli olduklarını hissederler, aslında hepimiz tek bir bütünün, insanlığın parçasıyız. Diğerlerinin sizinle bağlantı kurmalarına müsaade ettiğinizde, kısa sürede aranan kişi olursunuz. Esaslı ilişkilerinizin niteliklerine uygun olarak; açık, istekli ve bilinçli olun. 🙂
 • Başınız Dik Yürüyün
  Nasıl yürüyorsunuz? Başınız aşağıda mı yürüyorsunuz? Yürüyüşünüzdeki ufacık bir değişiklik bile diğerlerinin size bakışını değiştirebilir. Kendine güven geniş bir alanı kapsar. Etrafınıza bakın ve yaşamın güzelliklerini inceleyin. Buna karşılık olarak gördüğünüz güzelliklerin miktarı artacak.

Milyonlarca insan daha çekici olabilmek için en son ürünleri veya tarzları takip eder. Şunun farkına varın; sizin seçme hakkınız var. Zarafetinizi bir insan olarak dışa vurabilir ya da zar zor göze çarpan biri olmaya devam edebilirsiniz. İhtiyacınız olan her şeye zaten sahipsiniz.

Artık cüzdanınızı bir kenara koyun ve iç güzelliğinizi yayın. 🙂

Kısa sürede daha çekici olmanın 9 doğal yolu&rdquo yazısı için bir yorum yazılmış.;

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir