Alışveriş

Kadınların yeni trendi internetten alışveriş

İnternetten alışverişin hayatımıza yeni bir bakış açısı açtığını itiraf etmeliyim. Ben kıyafetlerimi denemeden almam diyenleri duyar gibiyim. Şayet bedeniniz hakkında yeterince bilgiye sahipseniz inanın ki denemenize bile gerek yok. Kargo gelip kutuyu elinize aldığınızda sanki birisinden sizin tam da almak istediğiniz bir hediye geliyormuş hissini vermesi de cabası.

Tabi birde bunun alışkanlık yapma gibi kötü bir yanı var. İnternetten alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken kurallar olduğunu unutmayın.. Siteyi araştırdınız güvenilir ve adı duyulmuş bir site. Platformun güvenli olduğuna karar verdiniz ve kredi kartı bilgilerinizi girerek alışveriş yaptınız. Tabi bunun yanında korkularınız da var. İlk kez bu deneyimi yaşıyorsunuz ve bilgileriniz sızacak mı şüphesi beyninizi kemiriyor. Her şeye rağmen beğendiğiniz ürünü cazip fiyata aldınız. Üzerinizde de harika durdu. Hemen ertesi günü tekrar bakma hissi uyanacaktır, ayrıca sisteme kayıt olduğunuz içinde maillerle kendini hatırlatacak, bir bakmışınız her gün sabah işte veya evde bugün hangi kampanya ne ürün var diye bekler olmuşunuz.

O kadar kolaylık sağlıyorlar ki siz vitrinlere bile bakmaktan vazgeçmişiniz, artık sizin izlediğiniz vitrin internet sayfalarına dökülmüş, zahmetsiz, aynı sıraya sıkıştırılmış bir ton elbise arasından hangisi güzel diye bakmadan, mağazanın o yoğun alışveriş trafiğine takılmadan alışveriş imkânı sunuyorlar ve en güzeli birisinin üzerinde nasıl durduğunu görüyorsunuz. Bazılarımız kıyafetlerini alırken başkasının üzerinde nasıl durduğuna bakmıyor mu? Hım, peki birde giyen modelin beden ölçüleri verilmiş ise işimiz daha da kolay hemen kendi bedenimizle kıyaslayıp alışverişimizi tamamlıyoruz.

Kampanya süresi boyunca ürün kargoya verilmiyor, kampanya süresi tamamlanıyor ve paketleme işlemine başlıyor. Yaklaşık olarak 7-12 iş günü içerisinde ürün elinizde oluyor. Ürün geldi hemen teslim aldınız kargo görevlisi daha ayrılmadan paketinizi kontrol etmeyi unutmayın. Açılmış, yırtılmış veya ürüne zarar verecek şekilde ezilmişse, hemen kargo görevlisine paketi iade edin, değilse ürünü incelemeye koyulalım. Ürün eğer bir kıyafet ise aldık denedik harika oldu mutluyuz, peki üzerimize yakışmadı veya beklediğiniz gibi değil, küçük veya büyük geldi. Sorun değil kargoyu arıyorsunuz adresten teslim alıyorlar ve bazı alışveriş sitelerinde hiçbir ücret ödemeden geri iade edebiliyorsunuz. Ödediğiniz miktar ise geri kartınıza iade ediliyor, kayıp yok sadece deneyimlemiş oluyorsunuz.

Kimimiz bundan sonra vazgeçebilir. Eğer ürünü beğendiysek, siteye bakıyoruz, bugün istediğiniz bir ürün yok ama almak istiyorsunuz. Onun bir türevi başka site var o da en az onun kadar adı duyulmuş, hemen kayıt olduk inceledik. Sonra bir bakmışız ki evimizde çeşitli platformlardan yaptığımız alışveriş kutuları, kartımızın limiti dolmuş. Kendi kendinize söz vermeye başlıyorsunuz artık alışveriş yapmayacağım diye fakat kâfi değil mailler bizi o yola teşvik ediyor. Sitelere girip hemen mail almak istemediğinizi belirtiyorsunuz. Bu size kısa süre bir soluk aldırabilir.

Biz kadınlara çok zararlı bir sistem kurmuşlar, sakın o yelin estiği rüzgâra aşırı kapılmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir