Makyaj Sırları

Göz farı seçimi

Göz farı bir kadının gözlerine derinlik katar ve doğru şekilde uygulanmasıyla gözler daha küçük, daha büyük, birbirine yakın ya da birbirinden uzak görünebilirler. Tek yapmamız gereken doğru rengi seçmek ve en iyi nasıl uygulayacağımızı bilmektir. Gözlerinizin şekli, kaş kemiği ve kaşlarınızın şekli, göz kapağınız ve göz ucunuz, tüm bunlar göz farının doğru uygulanmasında rol oynar. Sedefli göz farları pullanmayı önlemesi açısından sünger aplikatör gerektirir, gölgeleme fırçası ise göz farı rengini karıştırması açısından büyük yardımcıdır. Likit göz farları hafif ve şeffaftır ve yüz, vücut ve gözleri iki kat vurgular.  Göz makyajına ışıltı kattığı gibi ayrıca diğer göz farları için zemin hazırlar ve gözlere derinlik katar. Hafif bir etkisi vardır.

Kalem göz farları rahatlıkla çantada taşınabilir ancak göz kapağınızı germeden sürmeyiniz. En iyi parmak uçlarınızla sürerek uygulamanızdır böylece doğru bir şekilde yayılır. Göz farlarının çeşitli renkleri vardır ve cesaretle deneyebileceğiniz bir kozmetik ürünüdür. Pembeden bordoya, mercandan bakıra, maviden yeşile ve gümüşe, altın sarısına ve diğer donuk renklere kadar yaygın bir renk çeşidi vardır. Renkleri mat kadifemsiden parlak sedefe ve şeffaf şifon görüntüsünden koyu ve açık tonlara kadar değişebilir. Kaliteli bir göz farı uzun süre dayanır ve kolay kolay çizgi, pul oluşturmaz ya da rengi uçmaz.   Göz farının uygulanmasında en yaygın olanı göz kapağının iç ucundan dış ucuna ve yukarı kaş kemiğine doğru sürülmesidir. Göz kapağı çizgisi boyunca sürülen koyu gölgeyle çarpıcı bir bakış elde edilir. Göz farı seçmenin en iyi yollarından biri kişinin göz rengini baz almaktır.

Açık toprak renkleri, gri, menekşe, lila ve masmavi tonlar mavi gözler için uygundur ve parlak maviyle karıştırılmış siyah dumanlı gözlere sahip olmanıza yardımcı olur. Harika bakışlar için gümüş, turkuaz ve fuşya renklerini seçebilirsiniz. Kahverengi, kayısı rengi, lila, bordo ve koyu yeşil gibi renkler yeşil ve ela gözleri daha da aydınlatır ayrıca altın sarısı, küf yeşili, çok açık yeşil ve parlak bordo gölgelerle yüzünüze cüretkâr bir dokunuş ekleyebilirsiniz. Bakır, bronz, şampanya, ekru ve koyu yeşil gibi renkler kahverengi gözler için uygundur, ayrıca kahverengi göz farı ceylan gözlü bir görünüm yaratır. Turuncu, saks mavisi, koyu pembe ve küf yeşili kişiliğinizi vurgular ve genç neslin favorisidir. Lacivert ve kömür rengi bazlı gölgeler bütün gözler için uygundur, ayrıca toz mavi göz farı vurgu yapmak için çok uygundur ve gece partileri için en sıcak renk parlak gümüştür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir