Alışveriş

Fırsat siteleri gerçekten fırsatmı ?

Fırsat siteleri gerçekten fırsatmıÖnce tek ürün ve kampanya siteleri vardı , her gün biri ürün verirlerdi şimdide yine benzer şekilde fırsat siteleri türedi. Hergün bir yenisi açılıyor nerdeyse, bu yazımızda fırsat siteleri ne kadar güvenli buna değindik.

Fırsat sitelerinin sayısının bu kadar çok artması beraberinde şikayet sayılarınında artmasına sebep oldu. Aldığı ürün gönderilmeyenler, kullanılmış ürün gönderilenler , iade etmek isteyip edemeyenler bir hayli fazla durumda.

Aslında sorgulamamız gereken fırsatlar gerçekten fırsatmı ? Bizzat kendimden örnek vereceğim yaptığım bir kaç alışveriş var. Arabam için ön far temizleme hizmeti satın aldım. Aslında 69 TL imiş ama fırsat bu ya 29 TL ye düşmüş , işlemi bilmiyorum ama fotoğraflarda far sanki yeni alınmış gibi parlıyordu. Gelelim yapılan işleme , değil 29,  9 TL bile vermem , önce ince zımpara ile zımparala sonra fıs fıs bir cila sık , sonra makine ile cilayı dağıt o arada kaportaya da zarar ver , boya köşelerden çıksın , sonuçta değişen birşey yok , efendim neymiş benim farım zaten iyi durumdaymış ! E hani fotoğraflar sıfır gibi ? Gitti gider benim para …

Sonra iftar yemeği aldık arkadaşlarla , 29 TL imiş ama 14 TL olmuş , tahmin ettiğiniz gibi zaten 14 tl olan şeyi bize satmışlar üstelik salata kurumuştu. Ekmekler bayattı. Bu deneyimlerinden yola çıkarak fırsat sitelerinin aslında fırsat sunmadığını , ürün ya da hizmeti aynı fiyata tek başına gözümüze sokarak sununca bize fırsat gibi geldiğini söylemek isterim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir