İnternet

Facebook zaman tüneli’nde arkadaş listenizi nasıl gizlersiniz

Zaman tüneli uygulaması başlatıldığından bu yana Facebook, kullanıcılarının ilgisini kaybetmemek ve sitede daha çok zaman geçirmelerini sağlamak için sürekli yeni eklentiler oluşturmaya çalışıyor. Facebook, Eylül ayındaki f8 konferansında, beta versiyonundaki zaman tüneli uygulamasını başlattı. Bununla birlikte Facebook profili, pek çok yeni özelliğin getirildiği, tamamen yeni bir görünüm kazandı. Profil görünümünün her zamankinden daha iyi bir hale geldiği su götürmez bir gerçek olsa da, zaman tüneli uygulaması, yarattığı güvenlik endişesinden dolayı, farklı tepkiler aldı.

Zaman tüneli uygulaması, 29 Aralık’ta her profile zorla uygulandı. İronik olan şu ki, bu uygulama bir seçenek olarak değil, zorunluluk olarak sunuldu. Pek çok kullanıcı yeni özelliklere uyum sağlamakta zorlandı. Ben ayarların düzeltilmiş ve kullanımı kolay hale getirilmiş olduğunu düşünüyorum, ama bu yeni ayarlar hala pek çok kullanıcıya alışması zor geliyor. Örneğin pek çok kullanıcı, kimlerle arkadaş olduklarının diğer kişiler tarafından görülmemesi için arkadaş listesini gizlemeyi tercih etti. Arkadaş listesini gizlemek oldukça yaygın bir şey haline geldi. Pek çok kullanıcı bunu yaptı.

Zaman tüneli uygulamasına geçmeden önce arkadaş listesini gizlemiş olan kullanıcılar, bu uygulamaya geçtikten sonra da arkadaş listeleri görünmeden Facebook’u kullanmaya devam ettiler. Ancak henüz arkadaş listesini gizlememiş ve gizlemek isteyen kişiler, bu yazıdan yardım alabilirler. Tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları takip etmek.

1. Facebook profilinizi açın.

2. Arkadaşlar isimliği kutucuğun sağ üst köşesindeki ‘arkadaşlar’ yazısına tıklayın.

3. Sağ üst köşede iki seçenek göreceksiniz: ‘Düzenle’ ve ‘Arkadaşını Bul’.

4. ‘Düzenle’ yazısına tıklayın ve gizlemek için ‘Sadece Ben’ seçeneğini işaretleyin. Ya da istediğiniz herhangi bir seçeneği işaretleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir