İnternet

Facebook zaman tüneli neden istenmiyor?

Facebook zaman tüneli neden istenmiyor?

Facebook’un, ilerleyen haftalarda tüm Facebook kullanıcılarının Facebook Zaman Tüneline geçeceğini ve geri dönüşün olmayacağını duyurması ile Facebook Zaman Tüneli şu günlerde en çok konuşulan konu.  Dahası, zaman tüneliniz Grafik Açma ile bağlantılı olacağından, tüm etkinlikleriniz zaman tünelinizde gösterilecek (örneğin, eğer Facebook’da şarkı dinliyorsanız, bu sizin zaman tünelinizde görülebilecek). Bunun için hiçbir şeyi beğenmeniz ya da paylaşmanız gerekmiyor.

Facebook kullanıcıları zaman tüneli hakkında karışık tepkiler veriyorlar.  Birçok kullanıcı Facebook Zaman Tünelini sevdi ancak, bizde Facebook Zaman Tünelinden nefret eden milyonlarca kullanıcı var.  Zaman Tüneli Facebook’un benzersiz bir özelliği ve Facebook’daki tüm etkinlikleriniz önünüzde sergileniyor.  “Yeni bir değişikliği kabul etmek zordur” bu sebeple Facebook kullanıcıları Facebook Zaman Tüneliinden kurtulmak ve eski Facebook profillerine dönmenin yollarını arıyorlar.

İnsanların Facebook Zaman Tünelinden nefret etmesinin ana sebepleri:

1. Her Şeyi Gösteriyor

Daha önce, Facebook Zaman Tünelinin, Facebook’a katıldığınız tarihten itibaren bütün etkinliklerinizin size ve tüm arkadaşlarınıza görünür olacak bir şekilde tasarlandığını söylemiştim. Zaman Tüneli göndermiş olduğunuz her bir utanç verici iletiyi gösteriyor. Hepsini. En son kötü karar gecenizden, lise birinci sınıftaki diş telli fotoğrafınıza kadar hepsini. Mashable’a göre: “Facebook Zaman Tüneli sizin dijital özgeçmişiniz”.  Bu yüzden, kullanıcılar Zaman Tüneline karşılar ve herkesi bu şeylerden haberdar etmek istemiyorlar.

2. Bazıları İçin Bir Mahremiyet Kabusu

Facebook Zaman Tünelinin birçok özelliği var ancak; yeni olduğu için birçok kullanıcı Facebook Zaman Tünelinin gizlilik ayarlarının nasıl değiştirileceğini bilmiyor.  Bu, kaygıların en büyük konusu ve en çok bu sebeple Facebook Zaman Tünelinden nefret ediliyor.  Yavaş yavaş tüm kullanıcılar Zaman Tünelinde yapmak istedikleri değişiklikler hakkında bilgi ediniyor ve daha fazlası Facebook, yeni ayarlarını çok daha fazla kullanıcı dostu yaptığı için yeni kullanıcılar bile yapmak istedikleri değişiklikleri yapabiliyorlar.

3. Neyin Önemli Olduğuna Karar Veriyor

Facebook Zaman Tüneli, neyin önemli olduğuna ve Zaman Tünelinizde neyin gösterileceğine kendi başına karar veriyor.  Örneğin, bir ayda kaç kişi ile arkadaş olduğunuzu, o ay ilişki durumunuzun ne olduğunu ve şu anki durumunuzun ne olduğunu gösteriyor.  Hiçbir şey facebook kullanıcılarından gizli kalmıyor.

4. Sahtekarlıklar Yeniden Ortaya Çıkıyor

Facebook Zaman Tüneli, yeni bir Facebook Profili ve bu birçok Facebook sahtekarlığına sebebiyet veriyor.  Bu sahtekarlıklardan bazıları sisteme girmiş durumda ve Facebook güvenlik sorumluları bunları en kısa zamanda sonlandırmaya çalışıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir