Sosyal Medya

Facebook profil banner nasıl yapılır ?

Facebook profil banner nasıl yapılırHerkes facebookta profilinin güzel gözükmesini ve ilgi çekmesini ister bunun için facebook profil banner kullanır. Facebook profil banner nasıl yapılır dediğinizde ise karşınıza profilinizi kullanmak için izin isteyen app.lar yada uzun ve karmaşık siteler çıkar. Probilgi.com olarak sizlere en kısa ve en kolay yoldan facebook profil banner’ı nasıl yapabileceğinizi anlattık. Adım adım yönergeleri izleyerek kısa bir sürede istediğiniz gibi facebook profil banner’ına sahip olabilirsiniz.

Öncelikle Photoshop programı bilgisayarınızda yüklü olmalı. (Versiyon önemli değil)

Photoshop programını başlatalım ve facebook profile banner olarak kullanmak istediğimiz resmi açalım , yada yeni bir resim oluşturalım. Unutmayın ki image boyutu 485 x 68 Pixel olmalıdır. Resminizi bu boyuta getirmek için Alt + Ctrl+ I kısayolunu kullanabilirsiniz.

Facebook Profile Banner Nasıl Yapılır ?

Resmimiz hazır şimdi View >> New Guide >> Check Mark Vertical >> Insert 97 Px yazıp entere basalım. Bunı yaptığımız zaman aşağı doğru bir çizgi belirecek.

Facebook pofil banne nasıl yapılır ?

Facebook pofil banne nasıl yapılır ?

Şimdi bir önceki yaptığımız işlemi 4 kez daha tekrarlayacağız fakat her seferinde farklı rakam girerek.Birinci seferde 97 px girmiştik ikinci seferde 194 px gireceğiz.

1.    97 px
2.    194 px
3.    291 px
4.    388 px
5.    Otomatik yapacaktır

Şimdi 5 eşit parçaya bölünmüş  Aşağıdaki gibi bir resmimiz var.

Facebook profil banner

Şimdi 5 parçaya böldüğümüz resmimizi ayrı ayrı 5 resim olarak kaydedelim ki facebooka bu şekilde upload edeceğiz. Önce 5 tane 97 x 68 px boyutlarında image oluşturun.

Şimdi araç kutusundan Rectangular Marquee Tool u seçin

Facebook profile banner

Şimdi her parçayı seçerek Ctrl + C yapın ve yeni oluşturduğumuz 5 yeni dosyaya teker teker yapıştırın.

Facebook profile banner

Yapıştırma işlemi bittikten sonra 5 yeni dosyamızı File >> Save As diyerek isim verin ve hepsini aynı klasöre kaydedin.

Şimdi facebook profilinizi açın ve dosyaları yükleyin unutmayın ilk parçayı son olarak yüklemeniz gerek yani  benim bannerıma bakarsanız ilk önce “M” içeren dosyayı gödneriyorum son olarak ilk baştaki resmi gönderiyorum. Ve işlem tamam işe bu kadar kimseye muhtaç olmadan kendi profil bannerlarınızı kendiniz yapın hatta arkadaşlarınıza yardım edin. Yardıma ihtiyacınız olursa yorum yazmaktan çekinmeyin.

Not : Resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir