Sosyal Medya

Facebook hesabını kalıcı olarak silme

Facebook hesabını kalıcı olarak silmeDaha önceki yazılarımıza size Facebook hesabınızı dondurma işlemini anlatmıştık. Peki eğer Facebook hesabınızı kalıcı olarak ve geri dönülemez olarak silmek istiyorsanız ne yapmanız gerekiyor ? İşte bu nokta biraz daha zorlaştırılmış sanırım Facebook sizi kaybetmek istemiyor 🙂 Ama probilgi.com ekibi olarak üşenmedik adım adım facebook hesabınızı nasıl tamamen ortadan kaldıracağınızı ve Facebooktan kurtulacağınızı anlattık. Aklınıza takılan olursa lütfen yorum yapmaktan yada bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Öncelikle Facebook giriş bilgilerini kullanarak bağlandığınız siteler varsa bunları temizlemeniz gerekiyor. Bu ne anlama geliyor ? Bir siteye bakıyorsunuz ama giriş yapmanız yada üye olmanız isteniyor o da ne yanda bir kutu ve Facebook kullanarak Bağlan diye bir ibare var kolayınıza geliyor tabi ve hemen bağlanıp işinizi görüyorsunuz size göre basit olan bu işlem aslında arka planda Facebook ile o sitenin biribirne bilgi paylaşımı izni veriyor. Şimdi eğer o tür siteler varsa giriş yönteminizi değiştirip o siteye özel kullanıcı adı ve şifre oluşturmanız gerekiyor. Böylelikle sitede profil sayfanızda giriş yöntemi olarak Facebook olmayacak.

Facebook ile ilintili , ilgili tüm hesaplarınızı yok etmeniz gerek bu şekilde tekrar Facebooka giriş yapmanız engellenecek. Bu neden önemli ? Çünkü facebook hesabınızın silinmesi talimatını verdiğinizde bu hemen gerçekleşmez , 14 gün bekler ve daha sonra siler bu 14 gün zarfında hesabınıza giriş yaparsanız silinme işlemi iptal olur.

Şimdi gelelim silme işlemine ;

1. Hesabınıza giriş yapın ve Facebook Hesap Silme Sayfası na gidin. Giriş yaptıysanız aşağıdaki gibi bir pencere göreceksiniz.

Facebook Hesabını Sil

2. Gönder dediğiniz zaman aşağıdaki pencereyi göreceksiniz. Doğrulama kodunu ve şifreyi girin daha sonra tamam butonuna tıklayın.

facebook hesabımı sil

3. Henüz işimiz bitmedi. Şimdi size hesabınızın 14 gün içerisinde silineceğini belirten bir e-posta gelecek. Bu süre zarfında kesinlikle hesabınıza giriş yapmayı denemeyin. Ziyaret ettiğiniz sitelerde Beğen yada paylaş butonlarına tıklamayın. 2 hafta sonra Facebook hesabınıza ait hiçbirşey kalmayacak.

 

 

Facebook hesabını kalıcı olarak silme” yazısı için 2 yorum yazılmış.

  1. merhaba silme işlemini çok güzel anlatmışsınız teşekkürler benim bir sorum var. ben facebook’ta bir oyuna kredi kartı bilgilerimi tanıttım bunun karşılığında bana oyunda bir ödül verdi. ondan sonra kredi kartı bilgilerimi facebooktan silmek ve rahatlamak istedim fakat bana kaldıramıyoruz sonra tekrar deneyin yazısı geldi hesabımı bu yüzden silmek istiyorum. Silince kredi kartı bilgilerim de gider mi yoksa güvensiz bir ortam mı oluşur bilemiyorum lütfen yardım edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir