Sosyal Medya

Facebook hesabını dondurma

Facebook hesabını dondurmaFacebook hesabınızı çeşitli nedenlerden dolayı geçici süreyle deaktif etmek, dondurmak isteyebilirsiniz. Facebook, hesabınızı dondurmak için kolay bir yöntem sunuyor. Bu dondurma işlemi arkadaşlarınız , paylaşımlarınız veya fotoğraflarınız silinmeden gerçekleşiyor bu sayede istediğiniz zaman tekrar aktif hale getirip kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Hesabınızı dondurduktan sonra Facebookta kimse sizi göremiyor yani yok sayılıyorsunuz.Probilgi.com size adım adım ve resimli olarak hesabınızı nasıl dondurabileceğinizi aşağıda açıkladı.

Öncelikle hesabımıza giriş yapıyoruz, daha sonra sağ üst köşede Anasayfa butonunun yanındaki aşağı bakan oka tıklayarak menüyü açıp Hesap Ayarlarına giriyoruz.

Facebook Hesabını Dondurma

Daha sonra açılan sayfada sol taraftaki menüden Güvenlik Ayarlarını ‘na tıkladığımız zaman aşağıda Hesabımı Dondur linkini resimde ki gibi göreceksiniz.

Facebook Hesabını Dondurma

Hesabını Dondur linkine tıkladığımızda bize neden donurmak istediğimizi soracak. herhangi bir cevap verip onayla dediğinizde şifrenizi isteyecek ve dondurma işlemi bitecek. İstediğiniz zaman kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer Facebook hesabınızı kalıcı olarak geri dönülmez şekilde silmek ve tüm verileri yoketmek istiyorsanız Facebook hesabını kalıcı olarak silme başlıklı yazımıza göz atın.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir