Sosyal Medya

Facebook 15 Mart 2012’de kapanıyormu ?

Bugünlerde kulaktan kulağa yayılan en büyük söylentilerden biride Facebook 15 mart 2012 de kapanıyormu ? Facebook artık bir sosyal ağ sitesinden ötesi olmuş durumda o yüzden bu haber çok insanın gerçekten canını yakabilir. Günlük hayatımızın bir parçası, hergün yapmak zorunda olduğumuz bir rutin halini aldı. Hiç düşündünüzmü , facebook adınız, fotoğraflarınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız, ilişkileriniz, aktiviteleriniz, iş durumunuz vb gibi başkalarının bilmek isteyeceği birçok bilgiyi barındırıyor.

Facebook 15 Mart 2012'de kapanıyormu

Facebook kapanacakmı sorusu internet gündemine bomba gibi düştü

Giderek artan facebook bağımlılığı nedeniyle bu konuda birşeyler yapılması gerekiyor. İnsanlar artık sanal bir yaşam sürmeye başladılar , gerçek hayattan uzaklaşıyorlar. Zamanlarının çoğunu facebookta geçiriyorlar. Aileleriyle, arkadaşlarıyla ve tanıdıklarıyla daha az zaman geçirmeye ve görüşmeye başladılar. Dışarı çıkmıyorlar. Tek öğrendikleri internette nasıl daha eğlenceli zaman geçirebilecekleri halbuki gerçek hayatı kaçırıyorlar. Bütün bunları Facebook’un arkasındaki adam Mark Zuckerberg’in söylediği iddia ediliyor.

İddialara göre geçtiğimiz günlerde Mark Zuckerberg Facebook’u Mart 2012 de kapatmayı düşündüklerini açıklamış. Zuckerberg Palo Alto’daki ofisinin yakınında yaptığı basın toplantısında ” Çok stresli hale geldiğini ve artık kontrol dışına çıkmaya başladığını” söylemiş. Bu şirketin arkasında olmak onu yönetmek hayatımı çok stresli bir hale getirdi diyen Zuckerberg 15 Mart 2012 tarihinde şirketi kapatacaklarını ve facebook hesaplarına erişim olmayacağını belirtti şeklinde iddialar var.

mark zuckerberg facebook kapanacak dedi

Zuckerberg eski hayatımı istiyorum dedi

Bir telefon röportajında “Parayı eskisi kadar önemsemediğini, Facebook olmadan insanların hayatlarının daha iyi olacağını ve gerçek hayatlarını gerçek arkadaşlarıyla beraber daha fazla yaşayacaklarını” söylediği iddia edilen  Zuckerberg paranın önemli olmadığını sadece eski hayatını geri istediğini söylemiş.

800 Milyondan fazla kullanıcı ile gezegenin en genç milyarderi için en zor kararlardan birisini aldı. Facebooktan resmi açıklama şu şekilde olacak deniyor   “15 Mart 2012 den önce tüm kişisel bilgilerinizi silin”.

Tabi bunların hepsi internette dolaşan dedikodular , Facebook’dan resmi bir açıklama yapılmış değil.

Eğer sizde Facebook Kapatılmasın diyorsanız imza kampanyamıza katılın. Sol taraftaki formu doldurun ve sign “İmzala” düğmesine basın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir