Ekonomi

Evde yapılabilecek ek işler nelerdir ?

Ülkemizde her geçen gün işsizlik sıkıntısı büyürken, iş sahibi olabilmek için farklı bir şeylerin üretilmesi kaçınılmaz bir gerçektir. Tabi ki farklı fikirler doğrultusunda bir iş sahibi olmanın da giderleri vardır. Bunlara sermaye, bilgi ve girişimciliği örnek verebiliriz. Bu gibi şeylere cesaret edemeyen kişiler ise, yine farklı fikirler keşfederek daha az sorumluluk ve daha az vakit ile ev içerisinde çalışma ortamı yaratabilirler.

Evde yapabileceğiniz işlere en önce, günümüzde eskisi kadar yaygın olmasa da, birazda yetenek gerektiren el işlemeli eşyaları belirtebiliriz. Gerçekten yetenek isteyen değişik, el motif işlemelerini yapıp bunları Pazar gibi ortamlarda satmayı deneyebilirsiniz. Sonuç olarak yeteneğiniz doğrultusunda hiçbir gideriniz olmadan evde bu çalışmayı gerçekleştirebilirsiniz. Bundan bir 10 yıl öncesine kadar yoğun ilgi gören el işleme sanatlarının yerini, son yıldır 10 yıldır teknoloji almış durumdadır.

Peki her geçen gün hayatımıza giren teknolojiden, evde yapılabilecek bir iş kapısı bulunmamakta mıdır? Eğer kendinize güveniniz varsa ve ben yapabilirim diyorsanız gerçekten internetten yani bilgisayardan düzenli ve ciddi rakamlarda aylık kazanç sağlayabilirsiniz. İnternette ne tür işler yapılabilir? Öncelikle internet ortamında yapabileceğiniz işleri bilgi gerektiren ve gerektirmeyen olarak ikiye ayırmamız gerekmektedir. Bilgi gerektiren bölümde daha çok erkeklerin yoğun olduğu görülürken, fazla bilgi gerektirmeyen bölümde ise bayanların yoğun olduğunu görebiliriz. Bayanların evde yapabileceği işlere örnek olarak Görüntülü sohbet operatörlüğünü söyleyebiliriz. Sadece sohbet ederek, aylık ciddi rakamlar kazanabilirsiniz. Kendinize güvenir ve ben kişiler ile sohbet edebilirim diyorsanız sizde bu iş için araştırmalar yapabilirsiniz. İş ilerleyişi size bir sohbet kanalı verilmesiyle başlamaktadır. Size bağlanan sohbet kanalına giren kişiler ister görüntülü, ister görüntüsüz şekilde sohbet etmeniz gerekiyor. Bu sohbet sizin isteğinize göre şekillendiği gibi, seviyeli bir ortam olduğunu da belirtmemizde yarar var. Sizi sohbet esnasında rahatsız eden kişileri sohbet kanalından atma gibi imkanınızda bulunmaktadır. Bunun yanında erkek ve bayanın yapabileceği ve bilgi gerektirmeyen bir işte makale yazarlığıdır. Yine bilgisayar üzerinde gerçekleşen makale yazarlığı, müşterinin web sitesi ve ya farklı bir şey için makale yazdırması ile gerçekleşmektedir. Kelime sayısına göre fiyat biçilen bu sektörde de, devamlı biriyle anlaşarak düzenli olarak günlük makale yazımı ile aylık bir kazanç sağlayabilirsiniz. Örnek vermek gerekir ise 200-250 kelimenin ortalama 2 liradan satıldığı internet ortamında, aylık rahat bir şekilde 1000 lira kazanç sağlayabilirsiniz. Makale yazarlığında dilin anlaşılır, sade ve bilgi veriyor olması esas alınmaktadır. Yine internet ortamından yararlanabileceğiniz bir işte satış ortaklığıdır.

Diyelim ki gerçek hayatta satışını yapmayı düşündüğünüz şeyler var. Örnek olarak nikah şekeri, el işlemeyi söyleyebiliriz. Bunları evinizden dışarı çıkma gereksinimi duymadan internet aracılığı ile satışını yapabilirsiniz. Eğer ben internette satamam bunu daha profesyonel kişilere yaptırmak istiyorum derseniz de, satış ortaklığı sistemi hizmet veren kişiler bulunmaktadır. Bu kişilere sattığınız ürün başına bir komisyon vererek, daha yüksek sayıdaki kitlelere ürününüzün tanıtımının yapılmasını sağlayabilirsiniz. Burada yazılı olmayan bir çok iş grubunu da kendiniz düşünerekte bulabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki, evde iş yapabilmek denilince akıllara sadece bilgisayar gelmemelidir. Kişinin kıvrak fikirler ile bilgisayar haricinde de evde durarak para kazanabilmesi mümkündür. Çünkü ev ortamında yapabilecek işler sermayesiz olduğu için daha çok deneme imkanı bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı, örnek iş gruplarını inceleyerek farklı düşünceler yaratabilir ve ya hazırda bulunan iş gruplarından birinde kendinizi geliştirip, para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir