Mobil Dünya

En iyi dokunmatik telefonlar

Dokunmatik ekran teknolojisi, üretilen her yeni akıllı telefondan daha fazla şeyler beklediğimiz bir buluştur.

Büyük ekranlı dokunmatik teknolojiye sahip akıllı telefonlar , küçük ekranlarda yaptığımız birçok işi çok daha hızlı yapmamızı sağlayarak bizer vakit kazandırır ve kolaylık sağlar.

Artık sizde Q klavyeyi sadece işyerinizde kurulu masaüstü bilgisayarınızda görenlerden iseniz işte size Türkiye’de bulunan en iyi akıllı telefonlar.

1. Samsung Galaxy S2

Samsun Galaxy S2

Samsun Galaxy S2

Galaxy markası muhteşem telefonlar üreterek Samsung’a olan inancımızı tazelemiştir ve S2 trendi Google’ın Android OS ve etkileyici dokunmatik ekran teknolojisiyle devam etmektedir.

Son derece ince forma sahip 4.27-inç Super AMOLED Plus ekranı 8 megapiksel fotoğraflarınızı görüntülemek için idealdir.

Android 2.3 Gingerbread’i çalıştırarak ve 1.2 Ghz çift çekirdekli Exynos işlemcisini kullanarak webde gezinmek, en kaliteli görüntüye sahip HD videoları izlemek ayrı bvir zevktir.

2. Apple iPhone 4S

Apple iPhone 4S

Apple iPhone 4S

Umduğumuz gibi dramatik bir biçimde iPhone 5’in yeniden tasarımı değildi ancak iPhone 4S hâlâ paranın alabileceği en iyi akıllı telefonlardan biri.

8 megapiksel kamera ve 1080p HD video kayıt özelliği bir tarafa, yeni A5 çift çekirdekli işlemci özelliği ile çok fazla grafiksellik gerektiren iPhone oyunları bile daha kolay ve hızlı bir şekilde muhteşem 3,5 inçRetina ekranında görüntüleniyor. iPhone 4 gibi 800:1 kontrast oranı ve 960×640 çözünürlüğü 4S’i multimedya görüntüleme gereksinimleriniz için uygun cihaz yapıyor.

3. Sony Ericsson Xperia Arc 

Sony Ericsson Xperia Arc

Sony Ericsson Xperia Arc

Xperia Play medyanın ilgi odağı olmasına rağmen, Sony Ericsson’un son seri telefonlarından Arc, 4.2 inçlik muhteşem dokunmatik ekranıyla hayallerimizi ele geçirmiştir.

Kavisli gövde dizaynı onu elinizle kavraması en rahat telefon yapmaktadır, Mobil Bravia Engine ile birlikte LED artalan ışığı kullanan yeni Reality Display, videolarınızı oynatmanızı, tarama yapmanızı ve dokunduğunuz anda karşılık verilmesini sağlar.

4. Samsung Galaxy Nexus

Samsung Galaxy Nexus

Samsung Galaxy Nexus

Dünyanın ilk Android 4.0 Ice Cream akıllı telefonudur, Nexus’un en yeni aile üyesi, Galaxy’deki kendi türlerinin etkileyici dokunmatik ekran özelliklerini takip etmektedir.

Samsung Galaxy S2’de yer alan 1.2 GHz çift çekirdekli işlemci ile çalışmaktadır, Galaxy Nexus; 720p videolarınız, internet tarayıcılarınız ve tek hareketle mükemmel panorama modu içeren bir dolu kamera özelliklerini barındıran 4.6 inçlik Super AMOLED HD ekrana sahiptir.

5. Motorola Razr

Motorola Razr

Motorola Razr

İkonik Razr markası (kapaklı tasarımı hariç) ile ilgili, pazardaki en iyi premium Android akıllı telefonlardan biri olduğuna dair geri dönüşler almaktayız.

Android 2.3.5 Gingerbread’i kullanan telefon, 1.2 GHz çift çekirdekli işlemci ile gücünü gösterir, 1080p HD video kayıt kapsiteli 8 megapiksel kamerası ve inanılmaz canlı 4.3 inçlik Super AMOLED görüntüsü onu, keskin görsellik ve netlik açısından Samsung Galaxy S2 ve iPhone 4S ile aynı kefeye koyar.

6. Samsung Galaxy S

Samsung Galaxy S

Samsung Galaxy S

Donanımı son derece parlak görüntüler için ayarlanan Galaxy S, hayal kırıklığı yaratmayan 4 inçlik Super AMOLED kapasitif dokunmatik ekrana sahiptir. 480×800 WVGA çözünürlüğü her nasılsa iPhone 4 (640×960)’ün gerisindedir, ancak siz yine de canlı, gerçek renkler ve üstün kontrast oranı görmeyi umabilirsiniz.

Kardeş telefon Galaxy S2 onun yerini almıştır ancak yine de arkadaşlarınızı hayranlık uyandıran resim kalitesiyle şaşırtabileceğiniz en iyi dokunmatik ekran telefonlardan biridir.

7. BlackBerry Bold 9900

BlackBerry Bold 9900

BlackBerry Bold 9900

9000 modelini popüler kılan tasarımına sadık kalarak Bold 9900 yeni Blackberry OS 7’ye önemli multimedya değişiklikleri katmıştır.

Bold 9900 için en büyük satış noktası kristal berraklığında ve iPhone 4 ile eşleşen keskinliğini sağlayan VGA çözünürlüklü 2.8 inçlik ekran yoğunluğudur ve bu onu web taraması ve medya görüntülemeleri için ideal kılar (ama film maratonu için değil).

OS 7’ye LED flaşlı 720 HD kayıt edebilme özelliği olan 5 megapiksellik kamera eklenmesiyle ve belirgin biçimde yeni bir arayüz görüntüsüyle premium bir ana gövdede yer alması onu pazarda en iyi Blackberry telefonlardan biri yapmaktadır.

8. HTC Sensation XE

HTC Sensation XE

HTC Sensation XE

İlk HTC cep telefonu olarak, Sensation XE parlak bir dizaynla birleşerek şaşırtıcı bir ekran teknolojisine ev sahipliği yapmaktadır.

4.3 inçlik HD ekranını orijinal Sensation gibi sportifleştiren, Android Gingerbread akıllı telefon HTC’nin İmpressive Sense 3.0’la iyi bir şekilde eşleşen göz alıcı ve parlak bir görüntü sağlar ve çift flaşlı 8 megapiksel kamerası onu pazardaki en akıllı telefonlardan biri yapar.

9. LG Optimus 3D

LG Optimus 3D

LG Optimus 3D

Nintendo oyun oynamak için gözlüksüz 3D’yi çıkartırken, Optimus 3D’nin şeklindeki akıllı telefonlara ilk görüntüleme teknolojisini getiren LG’dir.

Büyük 4.3 inçlik Super LCD ekranını sportifleştiren, Android 2.2 cep telefonu web taramalarınızda ve film seyrederken inanılmaz bir şekilde parlak ve keskin resimler sunmaktadır, paralaks teknolojisi sayesinde oyunları ve videoları sinir bozucu gözlükler olmadan 3D efekti ile izleme imkânı vermektedir, buna karşın batarya ömrü 3D içerikli kullanımla fazla dayanmıyor.

Çift çekirdekli olması Optimus 3D’ye güç bölümünde uygunluk sağlar, yani çift 5 megapiksel kamera 3D 720p video çekimi, 3D stili çekim yapmak ve 2D filmleri 3D’ye dönüştürmek için ideal.

10. LG Optimus Black

LG Optimus Black

LG Optimus Black

Dünyanın en ince akıllı telefonu olma şerefini Apple iPhone 4’ten çalmasının yanı sıra Optimus Black için söylenecek daha çok şey var.

Sadece9,2 mmkalınlıktadır, Android 2.2 cep telefonunun 4 inçlik 800×400 çözünürlüklü NOVA görüntüleyicisi onu pazardaki en berrak LCD ekranlardan biri yapmakta ve video ve internet taraması için ideal kılmaktadır.

Akıllı paylaşım; tek LED flaşlı 5 megapiksel kamera ile çekim yaparken PC ya da TV’de kablosuz bir şekilde paylaşım yapabilmenizdir.

Tüm telefon kullanıcılarının memnun kalacağı uzun batarya ömrü için NOVA’ya teşekkür ederiz ayrıca parlak gün ışığındaki performansı onu “akıllı telefonlar içinde en iyi dokunmatik ekran” kategorisinde hit yapacaktır.

En iyi dokunmatik telefonlar” yazısı için 3 yorum yazılmış.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir