Mobil Dünya

En iyi 20 akıllı telefon uygulaması

Artık telefon rafa kalktı yerine akıllı telefonlar var. Telefon dediğimiz aleti keşfeden Alexander Graham Bell şu günleri görse ne düşünürdü acaba diye merak etmekten kendimi alamıyorum. Eskiden sadece konuşmak için kullanılan aleti bugün o kadar çok amaç için kullanıyoruz ki sıralamakla bitmez. Metin mesajlaşması ve e-posta alışverişi bunların başında geliyor. Sosyal ağlar takip ediyor. Facebook ve Twitter gibi popüler sosyal ağlar ile sürekli paylaşımlarda bulunuyoruz. Probilgi.com ailesi olarak akıllı telefon kullanan okuyucularımız için en iyi 20 akıllı telefon uygulamasını seçtik ve size sunuyoruz. İşinize yaraması ümidiyle.

En iyi 20 akıllı telefon uygulaması ,

1. WhatsApp

Eğer SMS size yetmiyorsa WhatsApp kullanmayı deneyin. Mesajlar, resimleri ses ve video gönderebiliyorsunuz. Konum bilgisi bile paylaşıyorsunuz.

2. Facebook

Yeni bir telefon aldığınızda ilk yüklediğiniz uygulama muhtemelen Facebook olacaktır. ve tabi gün içinde en çok kontrol ettiğinizde.

3. Foursquare

Arkadaşlarınızın nerede olduğunu görebileceğiniz bu uygulama ülkemizde de popülerliğini artırıyor. Bazı mekanlar özel imkanlar bile sunuyor. Gittiğiniz mekanlar hakkında yorumlar yapıp diğer kullanıcılara yol gösterebiliyorsunuz.

4. Shazam

Shazam’ın yeteneği herhangi bir şarkının 10 saniyelik bölümünü dinlettiğinizde size hangi şarkıya ait olduğunu söylemesi. Barda çalan müziği anında öğrenebiliyorsunuz.

5. Instagram

Yeryüzünde instagram yüklenmemiş iPhone kalmadı sanırım. Eğer hala yüklemediyseniz hemen yükleyin ve fotoğrafçılık yeteneğinizi keşfedin.

6. Tivibu Cep

Tivibu Cep uygulaması ile 45 TV kanalına ulaşabilir, kaçırdığınız programları, pek çok yerli filmi istediğiniz zaman seyredebilir, TV keyfine ara vermezsiniz.

7. Dropbox

Sisteme yüklediğiniz dosyalarınızı bilgisayarlarınız, telefonlarınız ve tabletlerinizde aynı anda güncelliyor. Ücretsiz olarak 2GB alan veriyor. Daha fazlası ise ücretli.

8. Evernote

Balık hafızasına mı sahipsiniz? Evernote açıklarınızı kapatmak için burada. Topladığınız resimler,fotoğraflar, yazılar ve notları kolayca kaydedin, daha sonra bunlar cihazınızla eşleşsin.

9. Teamviewer

Uzak masaüstü yazılımlarının şahı sayılabilecek Teamviewer ile mobil cihazdan evdeki bilgisayarınızın masaüstüne kolayca ulaşıp kullanabilirsiniz. üstelik ücretsiz.

10. OpenOffice Document Reader

Rakiplerine inat ücretsiz olmaya devam eden OpenOffice isimli ofis programının dosyaları mobil platformda görüntülemeye yarayan uygulaması.

11. SkyDrive

Microsoft tarafından geliştirilen ve servis edilen hizmet sayesinde depoladığınız dosyalara internet olan cihazlardan ve telefonlardan ulaşabiliyorsunuz.

12. VMware View

VMware ile oluşturduğunuz sanal bilgisayarlara aynı ağ üzerinden ulaşabilmenizi sağlıyor. Bilgisayar üzerindeki gibi rahat değil ama yine de çok iyi bir uygulama.

13. Vikipedi

Wikipedia’nın Türkçe kolu olan Vikipedi, internetin Türkçe içerikli en geniş bilgi kaynağı olma yolunda ilerliyor.Üstelik uygulama bilgi girişi yapmayı da destekliyor.

14. Viber

VOIP normal telefon konuşmalarının yerini alamadı fakat Viber öye mi? Basit bir yüklemenin ardından telefon listenizdekilerle Voip ile konuşabilirsiniz.

15. Google +

Google’ın Facebook’u alt etmek için ürettiği sosyal medya servisi Google + şu anda tüm mobil platformları kapsayan bir hizmet veriyor. Google kalitesi her yana sinmiş.

16. Tumblr

Yıldızı gittikçe parlayan blog servisi Tumblr aracılığıyla fotoğraftan videoya, müzikten yazıya herşeyi paylaşmak mümkün. Modaya uyup kullanmaya paylaşın.

17. Linkedln

İş dünyasının favori sosyalleşme aracı mobil platformların pek çoğunu kapsıyor. Kontaklarınızı derli toplu tutmak ve gerektiğinde onlara ulaşmak için ideal bir uygulama.

18. Angry Birds Seasons

Angry Birds serisinin en çeşitli ve renkli olanı. Seasons her bir kaç ayda bir yeni bölümlerle güncelleniyor. Acaba bundan sonra sırada ne var.

19. Photoshop Express

En kötü fotoğraflar bile ufak bir iki hareketle daha güzel hale gelebiliyor. Uygulama gerçek Photoshop’un epey bir traşlanmış versiyonu diyebiliriz.

20. Flickr

Fotoğrafla ilgilenen herkesin kullandığını tahmin ettiğimiz Flick servisi sayesinde dünyanın fotoğrafını takip edip kendi çektiklerinizde insanlarla paylaşabiliyorsunuz.

Sizinde eklemek istediğiniz programlar varsa lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir