Alışveriş, Güzellik

Dünyanın en pahalı parfümleri

Parfüm kelimesi latincede Per Fume “Duman Yoluyla” kelimelerinden oluşmuştur. En eski parfüm kullanımları genelde dini törenlerde tütsü şeklinde yakılan ve aromatik otlar, sakızlar yada ağaçlardan yapılan tütsüler şeklindeydi. Parfümü ilk olarak  mısırlılar daha sonra çin, hindu, israil, arap, yunan ve roma toplumları kullanmıştır. Mısırlılar parfümü şişede kullanmayı ve cam şişeyi icat etmiştir. Peki dünyadaki en pahalı parfüm hangisidir ? Hangi parfüm şişeşi 5 karatlık elmaslarla süslenmiştir ? Öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Clive Christian’dan Imperial Majesty: Fiyatı 215,000 USD

Dünyanın en pahalı parfümleri

İngiliz tasarımcı Clive Christian’ın yaptığı bu parfüm son olarak Guiness Rekolar Kitabına giren en pahalı parfümdür. 500ML lik şişe 18 ayar altın ve 5 karat elmasla süslenmiştir. Yılda sadece 5 şişe üretilen parfüm dudak uçuklatıyor değilmi ?

2. Clive Christian No. 1: Fiyatı 2,150 USD (2 oz.)

Dünyanın en pahalı parfümleri

Bu parfüm , hint yasemini, mandaline ve sandal ağacının ölçüsüz bir kombinasyonudur. Kurşun kristalinden el yapımı şişenin boynu 24 ayar altın kaplama gümüş ile süslenmiştir.

3. Caron’s Poivre: Fiyatı 2,000 USD

Dünyanın en pahalı parfümleri

Karanfil , sedir, sandal ağacı, misk, gül, lavanta ve yasemin karışımı biberimsi bir kokuya sahiptir. Parfümün yapımcısı Caron , Fransada son kalan House Nose’lardan birine sahiptir ve usta olarak tanınır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir