Makyaj Sırları

Dudak parlatıcısı ve kullanımı

Dudak parlatıcısı ve kullanımı

Dudak parlatıcıları tüp ya da kavanoz gibi kullanımı kolay şekilde üretilir ve bu ürünle her zaman istediğiniz parlak dudaklara sahip olursunuz. Uzun süre kalıcılığını korur ve suya dayanıklı olanları da vardır. Hem rujunuzun üzerine hem de daha doğal bir görünüm için tek başına uygulayabilirsiniz. Dudak parlatıcıları dudaklarınıza daha fazla hacim kazandırmanızı ve dikkatin dudaklarınıza yoğunlaşmasını sağlar. Bu nedenle, kalın dudaklı kadınlara fazla kullanmamaları önerilir. Dudak parlatıcısı ve diğer dudak ürünlerini stratejik bir biçimde kullanarak kişi isterse dudaklarını daha güzel bir hâle getirebilir. İnce bir kat dudak nemlendiricisi sadece dudakları korumakla ve iyileştirmekle kalmaz ayrıca rujunuzun daha kalıcı olmasını da sağlar.

Aynı şekilde dudaklarınızı pudralayarak rujunuzun ve parlatıcınızın daha uzun süre kalmasını sağlamış, yayılmasını ise önlemiş olursunuz. Hatta rujun daha uzun süre kalıcı olması için en iyi yöntem ruju sürdükten sonra fazlalığını bir peçete yardımıyla almak, hafifçe pudralamak ve bir kat daha ruj sürmek ve son olarak parlatıcı sürerek tamamlamaktır, böylece dudaklarınız hiç olmadığı kadar parlak görünecektir. Dudaklarınıza parlatıcı uygulayarak ya da rujunuzun üzerine sürerek ekstra parlaklık sağlayabildiğiniz gibi, fazla parlaklığını bir peçete ile alıp üzerine pudra sürerek azaltabilirsiniz. Sadece bir kısmı kalır ve parlaklığı azalır. Dudak cilası dudaklarınızı oldukça parlatır ve muhteşem görünmesini sağlar.

Dudak parlatıcısı ve kullanımıDudağınızın ortasına uygulayacağınız dudak parlatıcısı dudaklarınızı daha dolgun gösterirken mat rujların dudağınızda kurumasını ya da pütürlenmesini önlemek için uygulamadan önce bir dudak kremi ya da renk sabitleyici de sürebilirsiniz. Özel bir efekt ya da vurgu yapmak için şeffaf gümüş, altın ya da pırıltılı dudak parlatıcısını rujunuzun üzerine sürebilirsiniz. Akşam için özel bir görüntü vermek için şeffaf gümüş, altın ya da pırıltılı dudak parlatıcısını rujunuzun üzerine sürün. E vitamini dudaklara doğal renk ve parlaklık vermek için idealdir, dudak balsamı ise dudaklarınızı nemlendirmesi, beslemesi ve doğal pembelik vermesi için ruj sürmeden önce sürülmelidir. Bu aynı zamanda dudaklarınızın kurumasını ve çatlamasını önler. Dudak parlatıcıları dudakları vurgular ancak yumuşak pürüzsüz dudaklara sürmek daha kolaydır ve parlatıcı daha uzun süre kalır. Mat bir ruj seçseniz bile, önce dudak balsamını uygulayın. Dudaklarınızın nemli kalmasını istiyorsanız günlük olarak nemlendiricili lipstickler kullanın, dudak parlatıcısı yardımıyla ıslak bir görüntü elde edebileceğiniz gibi makyajınızı da günlük görünümden parti görünümüne dönüştürebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir