Güncel

Bedelli askerlikte kredi kampanyaları

Geçtiğimiz hafta Başbakan Erdoğan’ın Bedelli Askerlik ile ilgili ayrıntıları açıklamasından sonra 30 Bin lira tutarındaki bedeli ödeyip askerliğini yapmak isteyen birçok vatandaş kaynak arayışına girdi. Kimisi arabasını satılığa çıkarırken kimisi eş,dost, akrabadan borç toplamaya çalışıyor. Bu arada bankalarda boş durmadı ve cazip tekliflerle tüketici kredileri sundular. Tabi kredi kullanmak askerliğin bedeli daha da artıracak , vadesine göre 33.500 tl den 50.000 TL ye kadar çıkabilecek. O yüzden kredi koşullarını iyi değerlendirmek ve en avantajlı olanı seçmek gerekiyor. Bazı bankaların kampanyaları şöyle ;

Garanti Bankası’nın “Bedelli Askerliğe Dosya Bedelsiz Kredi” sloganı ile duyurduğu Bedelli Askerlik Kredi Kampanyası kapsamında 500 TL taksitlerle başlayan ve sonraki yıllarda da ödeme gücünüzü zorlamadan artacak taksitlerle ve 60 aya kadar vade ile Bedelli Askerlik Kredisi’nden yararlanabilirsiniz. Aylık % 1,42 ‘den başlayan faiz oranları ile kredi kullanılabilecek kampanya kapsamında 30 bin TL kredi kullanılabilecek.

Türk Ekonomi Bankası (TEB) ‘de bedelli askerlik yapmak isteyenler için yeni bir kredi kampanyası hazırladı ve “Bedelli Askerlik Krediniz TEB’de” sloganı ile duyurdu. TEB Bedelli Askerlik Kredisi Kampanyası ile 36 aya kadar vade ile 30.000 TL krediyi aylık %1,40 faiz oranı ile kullanılabiliyor. Kampanya kapsamında toplam masrafınız 228 TL ve taksit tutarı ise 1.117,35 TL olarak duyuruldu.

Denizbank’ın Bedelli Askerlik Kredisi Kampanyası Kapsamında kredi kullanmak isteyenler 60 aya kadar vade seçenekleri ile 3 ay ötelemeli ve dosya masrafsız kredi kullanabilecekler. Böylece Denizbank’ın bu kredi kampanyası ile asker adayları ödemeleri gereken tutarı kolaylıkla ödeyebilecekler ve ödemelerini de küçük taksitlerle 60 aya kadar diledikleri zaman diliminde ödeyebilecekler.

En az 200 Bin kişinin kredi kullanacağı tahmin ediliyor. Zor durumda kalmamak için vade ve taksit seçeneklerinin iyi değerlendirimesi önerisinde bulunan uzmanlar eğer elinizde bir miktar nakit varsa mutlaka kullanın tüm ücreti kredi çekerek ödemeyin uyarısında bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir