Sağlık

Bal ve Tarçın karışımının faydaları

Bal ve Tarçın , bağışıklı sistemi, sindirim sistemi, kalp sağlığı, kemik, cilt, dişler ve saç sağlığı üzerinde olumlu etkilere ve kilo vermeye yardımcı özelliğe sahiptir. Aynı zamanda kaşıntı ve iltihabi olayların iyileşmesini hızlandırır. Bal zaten tek başına inanılmaz faydaları olan bir gıdadır diğer besin öğeleri ile tüketildiği zaman ise bu faydaları daha da artar. En çok kullanılan karışımlar tarçın, zencefil ve süttür.

Bu yazımızda sizlere bal ve tarçın karışımlarının faydalarını anlatacağız.

Bağışıklı sistemi : Bal ve tarçın karışımı bağışıklık sistemini güçlendirirken düzenli olarak kullanımda yorgunluk hissini alır ve daha dinç hissettirirç Ayrıca soğuk algınlığı ve grip tedavisinde kullanılır.

Sindirim : Bal ve tarçın sindirimi kolaylaştırır , hazımsızlığı giderir gaz oluşumunu azaltır ve enfeksiyonları önler.

Kaşıntı : Bal ve tarçın karışımını böcek ısıran yere sürerek tedaviyi hızlandırabilirsiniz.

Cilt bakımı : Bal ve tarçının faydaları cilt bakımına kadar uzanır. Küçük deri enfeksiyonları ve sivilceler üzerinde macun olarak kullanılması tavsiye edilir.

Saç bakımı : Bal ve tarçın saçları besler , uzamasını sağlar ve saç dökülmesini önler.

Diş bakımı : Bal ve tarçın ayrı ayrıda olduğu gibi karışım olarakta diş sağlığında kullanılır. Ağız kokusu ve diş ağrılarında etkiye sahiptir.

Kilo verme : Ilık suda karıştırılan bir miktar bal ve tarçın yaptığınız diyete yardımcı olur yağ eritmeyi kolaylaştırır. Tabi tek başına mucize beklemeyin egzersiz ve diyet ile kullanın.

Kalp sağlığı : bal ve tarçın kolestrol seviyesini düşürmek için kullanılır ve kalp sağığına yardımcı olur.

Ayrıca bal ve tarçın erkeklerde kanser, kısırlık ve işitme bozuklukları için de faydalıdır.

Bal ve Tarçın karışımının faydaları&rdquo yazısı için bir yorum yazılmış.;

  1. Ben tarcin ve balli cay icmeye basladim.yaklasik 3 haftada 4 kilo verdim sizede tavsiye ediyorum ayrica yorgunluk hissini aliyor ve rahat uyumami sagliyor cok faydasini gördüm.Sabahlari ac karnina birbardak ve aksamlari yatmadan birbardak tarcin cayi iciyorum. YAPILISI bir cay kasigi tarcin ve 2 cay kasigi bal ve sicak su bukadar kolay….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir