Müzik

Adele kimdir ? En güzel Adele şarkıları

Adele Laurie Blue Adkins, bilinen adıyla Adele, İngiliz söz yazarı ve yorumcudur. Kendini Heartbroken Soul (Kalbi kırık ruh) olarak tanımlayan Adele 5 Mayıs 1988’de Tottenham, İngiltere’de doğdu. Adele bekar olan ve masözlük ile mobilya yaparak geçimini sağlayan annesi tarafından büyütüldü. Adele’nin yaşamına katılmayan babası bir gemi işçisiydi.Adele, annesininde teşvikiyle daha dört yaşında iken müziği keşfetmeye ve şarkı söylemeye başladı.Genç bir çocuk olan Adele , akşam partilerinde, aile toplantılarında ve okul etkinliklerinde Spice Girls, Gabrielle ve Destiny’s Child taklitleri yapardı. Adele yıllarca Britney Spears, Backstreet Boys gibi pop ikonlarını dinleyerek sesini biledi ve kendi kendine bu işin inceliklerini öğrendi. Adele 16 yaşında “Home Town Glory” adlı ilk albümünü kaleme aldı ve Croydon Akademi’de müzik eğitimi almak için davet edildi.

Mayıs 2006’da croydon Akademisinden mezun olan Adele 4 ay sonra iki şarkısını internette yayınlayan Adele XL Recordings firmasından teklif aldı ve böylece önü açıldı.

Adele birçok ödül alarak son yıllara damgasını vurdu. Bunların arasında En iyi şarkıcı ve En iyi kadın performansı ile 2 2009 Grammy ödülüde var. İşte size probilgi.com olarak seçtiğimiz en güzel 10 Adele şarkısı ve videosu. İyi seyiler.

1. To Make You Feel My Love

2. Chasing Pavement

3. Rolling In The Deep

4. Someone Like You

5. Hometown Glory

6. Daydreamer

7. Set Fire To The Rain

8. Melt My Heart To Stone

9. Tired

10. Best For Last

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir