Teknoloji

2012’de gelecek akıllı telefonlar

Dünya’nın en büyük teknoloji fuarlarından biri olan ve 10-13 Ocak 2012 tarihleri arasında ABD’nin Las Vegas şehrinde yapılan CES – Consumer Electronic Show 2012’de içinde bulunduğumuz yıl piyasaya çıkması beklenen ve ilk defa bu fuarda görücüye çıkan ürünler vardı. ProBilgi.com olarak sizlere yüzlerce ürün arasından en beğendiğimiz akıllı telefonları tanıtmak istedik. Huawei, Lenovo, Sony ve Motorola’nın da aralarında bulunduğu onlarca üretici, bu arada bir sürpriz yaparak akıllı telefon piyasasına giren Intel’i de unutmamak gerek , yüzlerce ürün tanıttı. İşte size 2012 yılında piyasaya çıkacak akıllı telefonlar.

Huawei Ascend P1 S :

Huawei , Android işletim sisteminin son veriyonu olan 4.0 kullanan ve şimdiye kadar görülmüş en ince telefon olacak Huawei Ascend P1 S modelini tanıttı. 4.3 Inch Super Amoled dokunmatik ekrana sahip olan cihaz 1.5 Ghz Dual Core işlemci kullanıyor. Arkasında 8 MP lik ana kameras ve önünde 1 MP lik ikinci bir kamera bulunduruyor. Daha fazla aytıntılı bilgi gelince sizlerle paylaşacağız.

Nokia Lumia 900 :

Nokia yeni Lumia 900’ü tanıttı. Bu akıllı telefon 1.4 Ghz Qualcomm veya Scorpion işlemciye sahip. Genellikle artık tüm akıllı telefonlar gibi 4.3 Inch Amoled ekrana sahip olan cihaz 8 MP kamera ve Windows Mobile 7.5 işletim sistemine sahip.Ayrıca diğer Nokia akıllı telefonlar gibi NFC teknolojisini destekliyor.

HTC Titan 2 :

HTC, HTC Titan 2 adını verdiği Windows işletim sistemine sahip akıllı telefonunu tanıttı. Cihaz 4.7 Inch LED ekrana sahip. Qualcomm 1.5 Ghz işlemci ile güçlü gözüken cihazda 16 MP lik bir ana kamera bulunuyor.

Sony Xperia S :

Sony fuarda birçok telefon tanıttı ama içlerinde en dikkat çekici olan Sony Xperia S oldu. 4.3 Inch ekranı bulunan cihazda 12 MP ana kamera yerleştirilmiş. Dual Core 1.5 Ghz işlemciye sahip cihaz Android 2.3 Gingerbread ile geliyor fakat Android 4.0 ıce Cream Sandwich’e güncellenebiliyor. Nokia Lumia 900 gibi NFC teknolojisini de destekliyor.

Lenovo K800 (Intel’in ilk akıllı telefonu) :

Dünya’nın lider çip üreticisi Intel sonunda akıllı telefon piyasasına girdi. Motorola ve Lenovo ile anlaşan Intel, Lenovo K800 modelini tanıttı. 4.5 Inch ekrana sahip olan cihaz 1.6 Ghz Modfield işlemci kullanıyor. Android 4.0 ICS ile geliyor ve 8 MP kameraya sahip.

Bu liste daha da uzayabilir, Motorola Droid 4, Motorola Droid Razr Maxx ve Samsung tarafından çıkarılması beklenen Galaxy S3, 2012’nin telefonları olacak gibi gözüküyor. Fakat şu an resmi bilgiler yok.

Yukarıdaki telefonlardan sizce hangisi en popüler olacak ? Yorum yapmaktan çekinmeyin. Bu makaleyi beğendiyseniz lütfen Facebook ve Twitter üzerinde paylaşın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir