Güzellik

2012 yaz kısa saç modelleri

Bayanların saçları ile ilgili en önemli geleneklerinden biride yazın gelmesi ile  saç kestirmektir.  Sıcaklık dalgalarının çarpması ile saçlar sıcaktan bunalma hissini daha da artırır. Yaygın pratik saçları kısaltmak, hafifletmek ve yazı biraz daha serin kılmaktır. 2012 yazı için kadınların tercih edecekleri pek çok sevimli kısa saç modeli ortaya çıkmaya başladı. Peki, hangi kısa saç modeli size yakışır?

Yuvarlak Yüz Şekilleri

Yuvarlak yüzlerde çene çevresinin belirginleştirilmesi gerekir. Bu nedenle çok kısa kesimli saç şekli gibi bir süper kısa kesim tercih etmeyin. Bunun yerine omuz seviyesinde bir tarzı tercih edin. Çenenizin etrafında birkaç kısa katman bıraktırın – bu çene ve elmacık kemiklerinizi belirginleştirmenize yardımcı olur. Katmanlar yuvarlak yüz şekillerinde gerçekten çok hoş durur, bu nedenle çok ‘dalgalı’ bir model yaptırın. Omuz seviyesindeki katmanlar oldukça hafiftir ve yaz için idealdir. Ayrıca, yuvarlak şekilli yüzlerde oldukça sevimli durur.

2012 Yaz kısa saç modelleri 2012 Yaz kısa saç modelleri

Köşeli Yüz Şekilleri

Kısa dalgalı saç tarzı köşeli hatlara sahip insanlar için mükemmeldir. Saçınızı omuz hizasında kestirin ve ardından hafif bir bukle veya dalga ile şekillendirin (Vanessa Hudgen’in doğal dalgalı saçlarını düşünün). Saç rahat ve plaj günlerine uygun olmalıdır. Dağınıklık iyidir! Bu tarz ve yüz şekli ile saç ne kadar “dağınık” olursa elmacık kemikleri o kadar ortaya çıkar!

2012 Yaz kısa saç modelleri 2012 Yaz kısa saç modelleri

Kalp Şeklindeki Yüzler

Kalp şekilli yüzlerin doğal olarak güzel çeneleri vardır, bu nedenle her yeri eşit uzunlukta olmayan modellerle bu özelliği daha ön plana çıkarın. Bir kısmı diğerinden birkaç inç daha kısa kestirin. Bu güzel saç modeli eğlenceli ve enerjiktir ve en çok da düzlüğü kolay kolay bozulmayan saçlarda harika görünür.

2012 Yaz kısa saç modelleri 2012 Yaz kısa saç modelleri

Oval Yüzler

Oval yüz şekilleri çok kısa kesimler ile birleştirildiğinde doğal olarak mükemmel bir görünüme sahip olur. Bu saç modeli kesinlikle en az saç bakımına ihtiyaç duyan ve çok yönlü olan yaz saç modellerinden biridir. Yüzlerce çok kısa kesim saç modeli seçeneği bulunmaktadır. Siz de deneyin ve eğlenin. Sizin tarzınıza ve tavrınıza çok yakışan bir model bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

2012 yaz kısa saç modelleri 2012 yaz kısa saç modelleri

2012 yaz kısa saç modelleri&rdquo yazısı için bir yorum yazılmış.;

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir